gazdowanie

Kuchnia, fotografia i okruchy codzienności

Tatrzańskie opowieści

Leave a comment


DSC_0213-2

DSC_0184

W czasach, gdy zaczynałam naukę w średniej szkole i biegałam w harcerskim mundurze miałam prosty i jasny plan na życie: prowadzić pensjonat i zrobić kurs na przewodnika tatrzańskiego. Jak się później okazało, mój plan legł w gruzach, bowiem zmieniły mi się tzw. priorytety, a ja ostatecznie wylądowałam na studiach w stolicy.

Ale z tamtych czasów pozostała mi miłość do gór i całkiem spora garść wiedzy i anegdot o Tatrach. Dziś, gdy jedziemy w moje rodzinne strony i wchodzimy na szlak, zabawiam S. opowieściami. O tym, że Tytus Chałubiński określił panoramę z Gęsiej Szyi jako jedną z najpiękniejszych ekspozycji Wysokich Tatr. O tym, jak to archeolodzy znaleźli w jaskiniach masywu Kopy Magury szczątki niedźwiedzia z ery plejstocenu i o tym, że w tych samych jaskiniach pod koniec XIX wieku prowadził swoją”działalność” pewien czarownik… Wreszcie zamęczam S. pytaniami w stylu: “a wiesz co to są dziwożony?” albo “słyszałeś kiedyś na czym polega widmo Brockenu?”. Tak więc na szlaku bywam męcząca, ale mojemu towarzyszowi wędrówek wszelkie niedogodności wynagradzają widoki:)

Dzisiaj chcę się nimi podzielić również z Wami. Przedstawiam Wam kilka fotek z naszego listopadowego wypadu. Przed Wami zdjęcia z Hali Gąsienicowej, Kasprowego Wierchu i otoczenia Orlej Perci oraz Rusinowej Polany.

Przyjemnego obzirania:)

DSC_0207

DSC_0208

DSC_0214

DSC_0209

DSC_0217

DSC_0150

DSC_0181

DSC_0155

DSC_0195

DSC_0230

DSC_141101 (1)

DSC_141101 (11)

DSC_141101 (26)

DSC_141101 (62)

Advertisements

Author: Ajka

Miłośniczka fotografii, gotowania i Tatr. Mama małej Zuzki. Ma słabość do psów, wanilii i T-shirtów w paski. Zakopianka, która po latach pomieszkiwania w Warszawie osiadła 20 km od stolicy. Ostatnio lubi patrzeć na świat niemal wyłącznie przez 50-kę Nikkora. To, co ją odstresowuje, to m.in. gotowanie, pieczenie i obserwowanie reakcji bliskich, na których testuje swoje kulinarne poczynania.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s